SETki inspiracji
Podcast Grupy SET
Slider

SI 003 – Jak przygotować i poprowadzić webinar?

W tym odcinku mówimy o zasadach ułatwiających przygotowanie i poprowadzenie swojego pierwszego webinaru. Będzie o tym czym są webinary i do czego można je wykorzystać, a także o tym jak się do nich przygotować od strony technicznej i merytorycznej.

Linki do stron, o których wspominam w podcaście:

  www.clickmeeting.com
  www.webinarninja.com
  www.jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-zaczac-nagrywac-podcast-marek-jankowski

Jak słuchać naszego podcastu:

Możesz słuchać go praktycznie wszędzie zarówno na urządzeniu stacjonarnym (komputer), jak również mobilnym (smartfon, tablet, smartwatch).
Na urządzeniach stacjonarnych:

SŁUCHAJ NA SETKIINSPIRACJI.PL

Na urządzeniach z iOS (iPhone, iPad):

SŁUCHAJ W ITUNES

Na urządzeniach z Android:

INSTALUJ PODCAST ADDICT

Recenzuj nasz podcast:

Jeśli chcesz, aby inne osoby, które chcą się rozwijać, chcą zdefiniować czym dla nich jest rozwój i szukają formy rozwoju idealnej dla siebie poznały nasz podcast, zostaw recenzję w iTunes. Dzięki temu podcast będzie wyżej w rankingach i dotrze do większej liczby osób.

Subskrybuj nasz podcast:

Jeśli podoba Ci się nasz podcast, to koniecznie subskrybuj. Nie przegapisz żadnego odcinka:
Dla urządzeń z iOS (iPhone, iPad):

KLIKNIJ I SUBSKRYBUJ NA IPHONE

Dla urządzeń z Android:

KLIKNIJ I SUBSKRYBUJ NA ANDROID

Twoja opinia:

Co sądzisz o tym odcinku? Jakie masz przemyślenia/refleksje/wnioski? Podziel się i zostaw komentarz poniżej.
A jeżeli uważasz, że warto było posłuchać to podziel się ze znajomymi.
Udostępnij
11 komentarzy
 1. Tomasz Treichel 12 stycznia 2018 at 09:09

  Bardzo pomocne rozeznanie. Dotychczas miałem przekonanie , że na Konferencjach można się wyszkolić itp. Teraz już rozumiem, skąd też takie wysokie ceny niektórych z nich. Dzięki Adam. Dobrze się Ciebie słucha.

  • Tomasz Treichel 12 stycznia 2018 at 09:11

   Info: powyższy komentarz jest do webinara nr 2 ;-)

   • Adam Walerjańczyk 12 stycznia 2018 at 09:29

    Jasne;) I gwoli ścisłości – komentarz do podcastu, a nie do webinara. Chocaż 3 podcast jest o webinarach, wiec łatwo się pogubić XD

  • Adam Walerjańczyk 12 stycznia 2018 at 09:31

   Bardzo dziękuję. Cieszę się, że udało mi się zobrazować te różnice. A przy okazji – sam rozważam udział w jednej z wartościowych konferencji w tym roku.

 2. Kasia Wójcik 1 lutego 2018 at 15:44

  Podcast nr 2…i tu bym już trochę dłużej podyskutowała:) Merytorycznie bardzo fajnie te różnice przedstawiłeś. Zgadzam się poniekąd z tą oceną. Daje się jednak odczuć trochę zniechęcenie z Twojej strony do pewnych form zdobywania wiedzy czy też rozwoju. Myślę sobie, że często ta inspiracja płynąca z tych szkoleń na masową skalę czy też konferencji (i niech tam nawet płyną bluzgi) staje się czasem początkiem rozwoju, poszukiwania innych ścieżek. Ponieważ te duże szkolenia docierają często do większych grup ludzi, może się zdarzyć tak, że ktoś w ogóle dowie się tam o czymś takim jak rozwój osobisty. Nie oszukujmy się, że każdy przeciętny zjadacz chleba oglądający każdego dnia swoje ulubione seriale w tv rozumie znaczenie tego słowa i robi cokolwiek w tym kierunku. Ano nie jest tak. Więc jeśli jakimś cudem trafi choćby na taką konferencję czy szkolenie to może otworzą się przed nim jakieś nowe wrota? :) Oczywiście są formy rozwoju bardziej lub mniej skuteczne jeśli chodzi o jednostkę, ale w moim przekonaniu – każdy z tych rodzajów ma swój potencjał i żadnego bym nie przekreślała. Dla każdego coś innego, w zależności od tego na jakim etapie się znajduje w obecnej chwili. Znam dwie osoby, które niegdyś zagubione i nie wiedzące co ze swoim życiem zrobić, po szkoleniach u jednego takiego naszego polskiego bluzgającego… ( i dodam, że to był ich jedyny odpłatny rozwój) potworzyli naprawdę fajne marki osobiste i zmienili swoje życie diametralnie na lepsze. Także czasem inspiracja wystarczy by rozwój po prostu zaczął się materializować:) Pozdrawiam serdecznie!

  • Adam Walerjańczyk 1 lutego 2018 at 16:35

   Kasiu.
   Rzeczywiście nie jestem fanem “bluzgających inspiratorów” i nie dziwię się, ze to wybija z tego odinka. O ile nie brzydzę się wulgaryzmami (sam ich czasem używam), bo mają swoją funkcję w języku, o tyle jeśli są celem samym w sobie albo jeśli są nadużywane, to już nie dla mnie. Ale nie chodzi tylko o bluzgi, tylko o to, jaki marketing mają tego typu wydarzenia – obiecują totalną zmianę a często rozwój umiejętności. A to nieprawda. Znaczy – zmiana moze nastąpić, ale nie rozwój umiejętności.
   Wiem, że są ludzie, którzy po czymś takim zmieniają swoje życie i tworzą różne fajne rzeczy. Rozumiem, że czasem, jeśli człowiek jest gotowy, wystarczy iskra, zapłon, aby reszta zadziałała i, że taką iskrę można na takich eventach otrzymać.
   Ale rozwój wymaga czasu i pracy. W przypadkach, które tutaj podajesz, pojawia się iskra a potem samodzielna praca.
   I dlatego mówię – eventy / konferencje – inspiracja – TAK, rozwój – NIE.

   Pozdrawiam:)

 3. Kasia Wójcik 1 lutego 2018 at 20:51

  Z jakiegoś powodu te komentarze do podcastu nr 2 trafiają samoistnie do numeru 3 – taka ciekawostka na marginesie :) Ja fanką też nie jestem, ale z drugiej strony – skoro tyle ludzi na takie eventy uczęszcza, dodatkowo spora część wraca kilkukrotnie – to coś dobrego muszą im dawać. Więc – niech dają, niech człowiek sam decyduje na co chce wydać swoje pieniążki. I tak sobie myślę, że w takim razie marketingu można się od nich uczyć i sprzedawać bardziej wartościowe produkty:)

  • Adam Walerjańczyk 2 lutego 2018 at 15:35

   Dziękuję za informację, naprawimy (mam nadzieję), jak tylko nasz MÓZG wróci z nart;)
   Niewątpliwie marketingu można się od nich uczyć. A co do zainteresowania eventami – owszem, jesteśmy dorośli, decydujmy. Ale decydujmy świadomie i tylko o to wołam.
   A przy okazji – jest kilka wartościowych wydarzeń, na których sam byłem, więc to nie tak, że mówię NIE każdemu z nich;)

 4. Kasia Wójcik 5 lutego 2018 at 13:09

  Co do podcastu nr 3. Głos Marcina równie przyjemny w odbiorze. Merytoryka świetna, wszystko doskonale wyjaśnione krok po kroku. Po prostu gotowa instrukcja do stworzenia webinaru. Świetna robota!

  • Marcin Szpak 6 lutego 2018 at 09:04

   @Kasia, dziękuję za miłe słowa. Właśnie jestem na etapie przygotowania odcinka o projektowaniu szkoleń i też będzie krok po kroku. Śledź, słuchaj i dziel się przemyśleniami. Miło widzieć (wiedzieć), że ktoś słucha :-)

 5. Pingback: SETki inspiracji – SI 010 – Trener freelancer – rozmowa z Adamem Hanczynem.

Napisz komentarz

.,.